Ulda Rogas personālizstādes “Jelgava: cits skata punkts” atklāšana

Piektdien, 2021.gada 6.augustā, viesnīcā “Jelgava” notika gleznotāja Ulda Rogas personālizstādes “Jelgava: cits skata punkts” atklāšana. Izstādē eksponētas 15 gleznas, kuras radītas vairāku gadu garumā. Izstāde veltīta slavenā jelgavnieka, kura gleznas ir gandrīz katrā viesnīcas numurā, 80 gadu jubilejai. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst.8 līdz plkst. 19., līdz 20.augustam.

“Viesnīca “Jelgava” lepojas ar savu Ulda Rogas gleznu kolekciju. Plānojam to papildināt un esam priecīgi tik ilgus gadus sadarboties ar šo izcilo mākslinieku,” saka viesnīcas “Jelgava” direktore Sanita Kalvīte.

Inta Paulsone, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pasniedzēja, saka, ka Uldi Rogu novērtēt pat nav iespējams:

“Katram cilvēkam, kas Jelgavā saistīts ar mākslu, viņš ir kā tēvs, kā skolotājs. Viņa autoritāte ir neapstrīdama – bet tā nav barga, tā ir sirsnīga. Visu laiku viņš ir darbībā un mākslā un dāvina cilvēkiem savu nebeidzamo pozitīvismu.”

Mākslas aprindās visi ir vienisprātis – tik lielu daļu savas daiļrades tieši Jelgavai veltījis nav neviens. Lieliskais akvareļa meistars ataino pilsētu savās gleznās, un nupat viesnīcā “Jelgava” atklātajā izstādē apmeklētājs varēs palūkoties uz to ar gleznotāja acīm, pamanot nianses, kas, būdamas tepat acu priekšā, tomēr palikušas it kā apslēptas. 

Mākslinieks dzimis 1941.gada 28.septembrī, laikā, kad Latvijā jau valdīja Otrais pasaules karš, bet dzimtajā mājā Bukaišos bija kluss lauku miers. Bērnība puisēnam bija smaga, tomēr ar mātes gādību Uldis Roga tika uzņemts Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, kas aizsāka viņa talanta uzplaukumu.

Uldis Roga strādājis par dekoratoru Jelgavas Kultūras namā, noformējis daudzu nozīmīgu pasākumu vizuālo tēlu, mēdza veidot dekorācijas uzvedumiem Ā.Alunāna teātrī un LLA (LLU) teātrī. Domājams, katram jelgavniekam, pašam to varbūt pat neapzinoties, ir pazīstams kāds mākslinieka darbs. Jau caur padomju laikiem Roga savos darbos runājis par tautas saknēm, uzturot nacionālās sākotnes garu dzīvu. Nozīmīgu devumu gleznotājs ir ielicis arī darbā ar jaunatni – palīdzot attīstīties jaunajiem māksliniekiem.